Tabor na Prevorju

Člani ekipe:
Nika Zabukovšek, Zala Gunzek

V začetku avgusta, natančneje od 8. do 10. 8. smo izvedli tridnevni tabor za najstnike stare od 13 do 18 let. Bivali smo v podružnični osnovni šoli Prevorje, kjer smo imeli poskrbljeno za vse obroke, prostor za spanje in za izvajanje aktivnosti.
Prvi dan tabora smo skupni čas v večji meri namenili spoznavanju drug drugega in postavljanju skupnih pravil, ki smo se jih vsi udeleženci držali skozi celoten tabor. Na tem mestu je vredno omeniti, da so imeli udeleženci omejeno uporabo mobilnih telefonov. Drugi dan tabora smo izkoristili za bolj povezovalne aktivnosti, izvedli pa smo tudi delavnice na temo postavljanja ciljev, medosebnih odnosov in vlog v družbi. Zadnji dan so najstniki spoznali animatorke, igrali družabne igre nato pa se ob zaključku in evalvaciji družili v kavarni Ramna.

Aktivnosti, rezultati in učinki projekta, kaj je zdaj drugače, izboljšano - dodana vrednost:
Skozi tabor smo izvedli več različnih aktivnosti, pri čemer smo pazili, da se le te med seboj dobro povezujejo oziroma dopolnjujejo ter skupaj tvorijo rdečo nit. Prvi dan smo pričeli s spoznavnimi igrami in nadaljevali s postavljanjem skupnih pravil. Po večerji pa smo čas namenili igranju igre Šentjurski vitezi. Drugi dan smo izvedli zgoraj omenjene delavnice po skupinah, nato nadaljevali z vodnimi igrami in escape room-om na prostem. Zvečer pa smo se družili ob tabornem ognju. Zadnji dan smo namenili spoznavanju animatork in skupnemu druženju in evalvaciji tabora s strani najstnikov. Celostno gledano so se najstniki skozi celoten tabor dobro povezali in skovali nova prijateljstva, hkrati pa so kvalitetno, brez mobilnih telefonov in ob druženju z vrstniki kvalitetno preživeli svoj prosti čas. Predvsem s povezovalnimi aktivnostmi kot na primer escape room na prostem, vodne igre, spoznavanje animatork so se udeleženci dobro povezali, saj so morali delovati v skupinah.   Pridobili pa so tudi vrsto novih znanj in izkušenj, ki jim bodo koristile pri nadaljnem življenju. Nekateri so že na samem začetku morali izstopiti iz svoje cone udobja in pred celotno skupino vrstnikov, ki jih niso poznali, aktivno sodelovati pri spoznavnih aktivnostih. Tudi pri delavnicah, kjer smo vodile pogovor o odnosih, ciljih in vlogi v družbi so najstniki pričeli razmišljati o bolj kompleksnih temah, ki jih čakajo ob prehodu v srednjo šolo, polnoletnost ali v ostale življenjske ločnice. 
Kaj smo z izvedbo pridobili, spoznali, se naučili …:
Kot mladinski delavci smo skozi projekt spoznali, da najstniki ne potrebujejo veliko, zato da kvalitetno preživljajo svoj prosti čas. Tudi med samim taborom najstniki niso čutili velike potrebe po uporabi mobilnih telefonov, saj jim je bila družba s strani vrstnikov dovolj. Hkrati so tabori izjemno koristni tudi s strani sprejemanja drugačnosti. Naši udeleženci so si bili med seboj namreč zelo različni, pa so se kljub temu dobro ujeli, si prisluhnili in upoštevali potrebe drug drugega skozi celoten tabor. Takšna neposredna in spontana izkušnja vedno deluje bolje kot sam pogovor o pomembnosti sprejemanja drugačnih in s tem povezane solidarnosti.
Prostor za dve fotografiji:
:
Prostor za video:
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Kontaktiraj nas:

Mladinski center Šentjur
Mestni trg 2, 3230 Šentjur

Razvojna agencija Kozjansko, OE Mladinski center Šentjur © 2021. Vse pravice pridržane.

Pravilnik o zasebnosti in uporabi osebnih podatkov  | Piškotki

Skip to content